В уютна атмосфера децата споделиха легенда за мартениците. След това по свой детски начин обясниха какво символизират мартениците и отбелязаха, че те са типични само за нашата родина. Българската традиция да се връзва мартеница на 1 март не е прекъсвана повече от 1300 години.

В миналото мартениците се изработвали от бабата с помощта на децата, за да е сплотена къщата и по този начин се предавали традиционните украси. За това жените от клуба им показаха как се плетат мартеници на една кука. А учениците със сръчни ръце и с умелата помощ на родителите, вплетоха мъниста в конците и направиха мартенички за ръце.Показаха и други техники за направата на мартеници: на гребен,на молив и други.

В последната седмица на месец февруари, се организира изложба в училище и част от изработените

мартеници още бъдат показани там.